ul. Skalników 49/2

59-101 Polkowice

NIP: 6922158617

Jak przygotować dziecko na obóz

Wyjazd pociechy na obóz, kolonię lub  zieloną szkołę jest z całą pewnością wielkim przeżyciem nie tylko dla dziecka, ale również i dla rodziców/opiekunów. Aby rozłąka była łatwiejsza, nie pokazujcie swojemu dziecku swych nadmiernych obaw, aby nie przeszły one także na dziecko. Zbytnia nadopiekuńczość może zepsuć dobrą zabawę, pociecha bowiem nie tylko będzie martwić się o siebie, ale także o rodziców, którzy się o nie martwią. Zatem głowa do góry, zapewniamy dziecko o swojej miłości i o tym, że liczymy, iż będzie się dobrze i bezpiecznie bawić, a po powrocie opowie o swoich fantastycznych przygodach. Pamiętajcie również, że nad bezpieczeństwem uczestników czuwa sztab opiekunów. Często są to nauczyciele ze szkoły do której dziecko uczęszcza, a więc osoby znajome.

Co włożyć do walizki?

Wszystko najlepiej spakować do walizki na kółkach. Na pewno nie wkładamy rzeczy zbędnych, bo Wasze dziecko będzie musiało to dźwigać. W przypadku małych dzieci doskonale sprawdzi się zabranie ulubionej  zabawki, pluszaka  lub małej podusi przytulanki.

  1. Ubrania: kilka bawełnianych koszulek z krótkim rękawkiem, kilka z długim rękawem, 2 - 3 ciepłe bluzy, krótkie spodenki, długie spodnie, (leginsy dla dziewczynek ), kurtka  przeciwdeszczowa, nakrycie głowy, strój kąpielowy, strój na dyskotekę, piżama, kilka par majtek i skarpet. Buty – po jednej parze: adidasy lub trampki, sandały, klapki pod prysznic. Latem mogą być okulary przeciwsłoneczne, a gdy jest zimno rownież szalik, ciepła czapka i  ewentualnie rękawiczki.
  2. Środki czystości: szczoteczka do zębów, pasta, mydło w mydelniczce lub mydło w płynie z dobrym zamknięciem, mały szampon, płyn do mycia ciała, 1 - 2  ręczniki (mały i duży), krem do opalania, mogą być chusteczki higieniczne. Latem również ręcznik na plażę.
  3. Leki: nie dajemy dziecku żadnych lekarstw, jeśli nie zalecił ich lekarz. Jeśli będzie potrzeba to leki przepisze lekarz a pielęgniarka lub opiekun poda. Jeśli dziecko zażywa jakieś lekarstwa na stałe, prosimy spakowanie je do osobnego woreczka z informacja jak je podawać. Dziecko po przyjeździe przekaże je opiekunowi, który dopilnuje, aby odpowiednio je przyjmowało.
  4. Elektronika: Telefon komórkowy, dajemy na własną odpowiedzialność. Opiekunowie nie odpowiadają za kradzież lub zgubienie telefonów przez dzieci. Drogocenne przedmioty typu: laptop, aparat najnowszej generacji, tablety oraz inne gry elektroniczne, są złym pomysłem i naszym zdaniem zbędnym przedmiotem na wyjeździe. Dziecko powinno czerpać radość z przebywania z rówieśnikami, zabaw na świeżym powietrzu, oderwania chwilowego od telewizji i innych dóbr cywilizacji na pewno wyjdzie mu na zdrowie ;)
  5. Prowiant na drogę: ilość jedzenia uzależniona jest przede wszystkim od długości trasy, oraz zapotrzebowania dziecka. Zapakujmy na pewno małą wodę  w butelce lub mały soczek, może być jakiś owoc, szczelnie owinięte kanapki. Jak najmniej słodyczy. Jedzonko pakujemy do podręcznego plecaka, który potem przyda się również podczas małych wędrówek lub wycieczek.

 

Kontakt:

Telefon: 662 089 475

E-mail: biuro.adi@onet.eu

Adres:

Biuro Turystyczne ADI

ul. Skalników 49/2

59-101 Polkowice

Copyright © B.T.ADI 2019.
Projekt i wykonanie - freeline.pl.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »